Biblioteca Județeană „George Coșbuc”, casa cărții din Poarta Transilvaniei. Ce secrete ascunde instituția care a fost modernizată radical în ultimii ani - ObservatorBN
Primarul Nicolae Barbu a primit titlul de “Omul anului”, acordat de Biblioteca Judeteana – Opinia giurgiuveanului
Istoric – Biblioteca Județeană ”Ioan N. Roman” Constanța – Biblioteca Județeană „Ioan N. Roman” Constanța
Ce s-a întâmplat cu un fost punct termic dezafectat din Târgoviște? Acum va găzdui copii - IMPACT.ro
Română: V.A. Urechia, fost ministru - litografie 1891, Litografia face parte din Albumul „Notabilităţi Române”, Biblioteca Judeţeană „V.A. Urechia din Galaţi, . 1891. Eduard Sieger, Viena 624 V. A. Urechia - Litografie Stock Photo - Alamy
Descoperiți povestea clădirii de patrimoniu a Bibliotecii « Blogul Bibliotecii Judetene "Panait Istrati" Braila
Cum a ajuns biblioteca din Slatina într-un local construit ca bar de noapte. „Să nu aştepte ca omul să vie după carte, ci cartea să se ducă după om“ | adevarul.ro
Călăraşi: A fost restricţionat accesul publicului la Biblioteca Judeţeană - SEMNAL - Presa trebuie sa serveasca cetatenii, nu guvernantii!
Biblioteca Județeană Constanța-85 de ani. Să ne amintim de cei ce s-au luptat ca instituția să existe. Cine au fost directorii bibliotecii
Sala de lectură de la Biblioteca Județeană, redeschisă pentru cititori, după mai bine de un an cu lacătul pe ușă. Din motive pandemice • Social Biz Brasov